O Vinařství Bannert

S velkou hrdostí nosí vinařství vyznamenání "Dolnorakouské Toskánsko" udělené při zemském oceňování v roce 2010.

weingut2_smRoku 2009…

… bylo na úpatí pohoří Manhartsberg uprostřed vinic v oblasti Retz (Dolní Rakousko) vybudováno vinařství Bannert. Cílem bylo dosáhnout, za použití moderní architektury a se smyslem pro detail, propojení mezi přírodou a vínem.  Již čtvrtá generace rodiny vinařů hospodaří na 30 hektarech vinic s převážně bílými odrůdami.

Celý rok jsou ve vinicích pilně vybírány ty nejlepší hrozny, které se stávají základem pro vynikající kvalitu vín Bannert. Dozrálé hrozny jsou v ideální době sbírány ručně tříděny. Kontrola jakosti zaručuje, že jsou dále šetrně zpracovávány jen ty nejlepší plody. Inovativní sklepní technologie a zkušenost vinaře tvoří tajný recept na výrobu vysoce jakostních vín, která byla již mnohokrát mezinárodně oceněna.

 

kellerVe sklepě

Vinifikace pomocí nejmodernějších technologií.
V sklepích Bannert najdete starý kladkový lis a dřevěné sudy, ty dnes ale slouží pouze jako vzpomínka na staré časy.

Třídič hroznů, počítačem řízené dvouplášťové nerezové tanky k zajištění chlazení při kvašení, skladování vína a řízení teploty jeho kvašení. Vysoké nároky na hygienu a bezpečnostní opatření. To vše jsou moderní základy výroby vína ve vinařství Bannert, bez kterých již není možné si představit výrobu hlavně bílých vín. Červená vína vybraných vůní zrají v barikových sudech z velice kvalitních francouzských dubů Allier, které vínům dodávají sladkou a kořenitou tříslovinu.